online objednání

V pátek 27.11. ordinuje dr. Skalová sama bez sestry, prosím nechoďte na očkování. 

Snažíme se o co nejbezpečnější prostředí v ordinaci. Samy pečlivě používáme ochran. pomůcky a žádáme i pacienty, aby do ordinace chodili pouze v respirátoru FFP2. 

Pokud jste nemocní, ozvěte se do ordinace HNED. Dříve bylo zvykem i týden stonat sám doma, nyní je ale potřeba nemocného hned vyšetřit PCR, a pak ho případně izolovat a vyšetřit jeho kontakty. Proto je důležité, aby se nemocní ozvali co nejdříve (220 800 868, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo pouze pro epidemické účely 720 470 705 (po-pá 8-15 hodin)).

Jako prevence onemocnění covid se velmi dobře osvědčuje v interiéru používat respirátor FFP2, zejména ve věku 40+ . Doporučuji nosit respirátory, doporučuji koupit si respirátory. Vyzkoušejte si několik typů, aby Vám dobře vyhovoval. Vydrží cca 10 hodin. Poskytuje Vám v současné situaci mnohem lepší ochranu než rouška. Vhodné je i omezení sociálních kontaktů. Rodinná a přátelská setkání lépe venku, pokud uvnitř, tak jen v respirátorech, jídlo a pití si sníst pak doma sami. Jíst a pít na návštěvách je rizikové.

Doporučení pro pacienty s onemocněním covid: pokud i po 5-7 dnech samoléčení Vám není dobře, volejte/pište do ordinace. Pokud jste dušní při chůzi po bytě, volejte RZS 155. 

Sestřička Marie se vzhledem k situaci vrací ke své původní specializaci, na JIP,
nyní velmi potřebné. Zaškolujeme novou sestřičku Martu. 

Očkování proti chřipce: naštěstí se nám podařilo získat ještě 50 vakcín, sestřičky budou indikované pacienty zvát k aplikaci očkování. Bohužel se ani takto nedostane na všechny zájemce. Jako též užitečné doporučujeme očkování proti zápalu plic Prevenar 13. 

Část zdravotní péče v našem oboru je nyní potřeba poskytovat distančně, tedy na dálku, bezkontaktně. V tomto nám velice pomáhají nástroje, které jsme v minulosti vybudovali: kvalitní a spolehlivé vzdálené připojení k PC, webové stránky, eServices, téměř všichni  pacienti jsou schopni přijmout rcp. formou SMS, mobil pro epid. účely, spolehlivý email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Oporou je nám i spolupráce s kolegy, s ÚMČ Praha 7 a se sociálními službami Pečovatelského centra.